Bar B52

Bar B52

Návrh baru B52 vznikal v listopadu 2021.

Klienti nechali celý design na mém odborném oku. Jediným požadavkem bylo dostatek úložných prostor.

Abychom zvětšili místo za barem, bylo nutno některé věci vyřešit. Původním plánem bylo vybourání niky do nosné stěny a skříňky zasunout do niky, tím bychom 15 cm ušetřili. Toto bylo bohužel statikem zamítnuto a tak jsem bojovala za každý další centimetr. Posunuli jsme vyzděný bar z pálených cihel o několik centimetrů, seřízli jsme schody, aby byl dostatečný průchod. Co se prostoru za barem týká, klienti byli ve finále velice spokojení.

Klient chtěl zachovat původní parkety z masivu, ty bylo nutno lokálně vyspravit, přebrousit a nalakovat. Všude na stěnách jsou navrženy betonové stěrky. Zlato-bílá stěrka, která se opakuje v salonku mezi dřevěnými panely jsme vyvzorkovali a rozhodli se pro aplikaci, stěrka v dekoru betonu v hlavní místnosti byla jasnou volbou už od začátku návrhu. V hlavní místnosti je betonová stěrka doplněna kovovými prvky a interiér zútulňují sedací soupravy a barové židle, vše je laděno do modré nebo zelené barvy. Nad čalouněnou lavici, která je umístěna po téměř celém obvodu baru jsem nechala umístit velké půlkruhové zrcadlo, které daný prostor opticky zvětšuje a odráží světlo z exteriéru do interiéru. V salonku, jsem využila výklenky, kde byla původně umístěna okna a do nich jsem navrhla skryté skříně, které hezky navazují na laminové panely, opakující se v celém salonku.

Zázemí a místo, kde jsou umístěny toalety je velice stísněný prostor, proto jsem chtěla tento prostor alespoň opticky zvětšit. Z tohoto důvodu jsem navrhla velice jednoduché světlé obklady a dlažbu ve větším formátu, abych místnosti ještě více opticky nedělila. Okolo zrcadel jsem nechala umístit mozaiku, která barevně navazuje na zbytek interiéru (opakuje se zde na třech místech tyrkysový rám v hlavní místnosti stěrka okolo polic za barem, na toaletách okolo zrcadel.)

left
Kontakt

Pojďme se potkat a probrat vše osobně

right