Byt až na vrcholu Hlubočep

Byt až na vrcholu Hlubočep

Velice milá mladá klientka mě požádala o pomoc s návrhem interiéru v jejím bytě.

Trochu jsem upravila dispozice. Dodávala jsem návrh v několika variantách, které jsme následně vyhodnocovali. U tohoto projektu nebylo tolik času na návrh, neboť už v bytě probíhaly stavební úpravy a všechny detaily potřebovala stavba neprodleně předložit.

Co se designu týká, byt je koncipován do stylu skandinávského s industriálními prvky.

 

Kuchyň

V kuchyni nebylo tolik prostoru, proto jsem volila velice jemné a světlé barvy, které prostor opticky zvětší. Z důvodu umístění okna nebylo možné umístit horní skříňky nad deskou v místě, kde se nachází varná deska a digestoř. Kuchyň jsme zvětšili přesahem americké lednice. Prostor kuchyně tady plynule přechází na prostor jídelní a jednotlivé zóny na sebe hezky navazují. Tady jsem funkčnost na sto procent splnila a využili jsme každý cm plochy.

 

Obývací pokoj

Obývací pokoj je opticky rozdělen díky hliníkovým prvkům na dvě části.

V jedné části může klientka se svojí dcerou sledovat televizi. Druhá část slouží jako relaxační, je zde umístěna knihovna, sedací parapet, kde se pohodlně můžou obyvatelé oddat čtení knížek a také psací stůl, kde může dcerka dokončovat domácí úkoly, kreslit si nebo klientka dokončovat pracovní povinnosti.

 

Ložnice

Ložnice je od společenských prostor oddělena průchozí chodbou. Dominantou ložnice je veliké okno s výhledem na Prokopské údolí. Tady jsme umístili sedací parapet, protože tahle krása Vás rozhodně posadí na “zadek“. 😊

Velké vestavěné skříně poskytují dostatek místa pro šatník klientky.

Postel je samozřejmě natočená čelem k výhledu.

 

Dětský pokojíček

Dětský pokoj je pro malou Julinku. Sama malá Jůlinka i podle vzorníku vybrala kombinaci barev světle modré a růžové.

Klientka chtěla do pokoje zařadit herní prvky. Vložila jsem tedy do návrhu žebřiny a skluzavku. Spací zóna vznikla pod vyvýšenou herní plochou, v které je umístěna sedací síť.

left
Kontakt

Pojďme se potkat a probrat vše osobně

right