Rodinný dům s prosklenou věží

Rodinný dům s prosklenou věží

Tento projekt je ve fázi návrhu. Tentokrát jsme na to šli obráceně. Nejprve jsem vytvořila návrh jako motivaci k splnění snu a když už je návrh hotový, klient teprve vybírá pozemek, na kterém se tohle veledílo celé uděje. Návrh budeme po výběru pozemku uzpůsobovat…. Vlastně je to moc hezká myšlenka. Tak uvidíme, jak tohle dopadne. Každopádně vilka s prosklenou věží za to rozhodně stojí.

Hned po vstupu do interiéru vily vás uvítají krásné točité mramorové schody uzavřené do oné zmíněné skleněné věže. Investor si přeje něco okázalého. Nelibuje si ve stísněných prostorách typu, pojďme umístit co nejvíc místností do co nejmenšího prostoru.

Přízemí je rozděleno na tři zóny a to technickou, společenskou a pojďme ji nazývat “tajnou“.

V technické zóně leží garáž s parkováním pro dvě auta, prádelna + technická místnost, WC a spojovací chodba.

Ve druhé části se nachází velký společenský prostor, který zahrnuje kuchyň, obývací pokoj a jídelnu. Otevřením velkých francouzských oken společenský prostor rozšíříme ještě o venkovní terasu. Za obývacím pokojem se nachází nenápadné dveře do pokoje pro hosty, který má k dispozici dokonce svojí skromnou koupelnu.

Za kuchyní se nachází prostor, který slouží jako přípravárna pokrmů. Tento prostor pohltí veškeré zásoby a nepořádek, který klienti nechtějí vystavovat. V prostoru přípravárny je umístěna i vinotéka, do které můžeme nahlédnout i ze společenského prostoru a vybrat si víno, které chceme ochutnat. Do přípravárny pokrmů vede francouzské okno, k oknu vede příjezdová cesta a touto cestou si můžeme nákup dovézt až do lednice, doslova.

Za prostornou šatnou je ukrytá tajná kancelář hlavy rodiny. V jedné skříni můžete najít tajný vchod do pracovny…. tedy….. teď už tajný není….

V tomto domě nechybí ani interiérový balkonek, který usnadňuje komunikaci z obývacího pokoje s dětmi, které se chystají ke spánku ve 2NP.

Tady jsou umístěny dva dětské pokoje se separátní koupelnou a ložnice rodičů se šatnou a koupelnou s volně stojící vanou a výhledem na zahradu.

left
Kontakt

Pojďme se potkat a probrat vše osobně

right